Niedawno Jerzy Gorzelik wraz z zarządem RAŚ zintensyfikował działania mające na celu szerzenie kłamstwa o rzekomych polskich obozach koncentracyjnych. Jako pretekst do tego posłużyła publikacja książki Marka Łuszczyny „Mała zbrodnia„ oraz wyrok sądu nakazujący portalowi Newsweek.pl sprostowanie fałszywych tez dotyczących rzekomych polskich obozów koncentracyjnych zawartych w tekście pani Pauliny Szewczyk omawiających ta publikację.
Bezczelność i arogancja jakiej dopuszcza się Zarząd RAŚ w swoim oświadczeniu w którym ponadto uzurpuje sobie prawo do przemawiania w imieniu wszystkich Ślązaków przywołuje w pamięci najgorsze skojarzenia z przeszłości oraz budzi uzasadnione z tym obawy. Warto przy tym pamiętać, że tego typu ekscesy w wykonaniu RAŚ a w szczególności jego przewodniczącego Jerzego Gorzelika nie są pierwszą i jedyna ich prowokacją wobec Polaków i Rzeczpospolitej Polskiej. Dlatego, jako przedstawiciele śląskiej endecji stanowczo sprzeciwiamy się tym krzywdzącym pamięć tysięcy pomordowanych w komunistycznych obozach funkcjonujących na terenie Polski bojowników państwa podziemnego walczących wpierw z niemieckim a później sowieckim okupantem, żołnierzy AK, WiN czy NSZ. Domagamy się od władz Rzeczpospolitej Polskiej podjęcia stanowczych działań wobec RAŚ i jego przedstawicieli dopuszczających się tych bezprzykładnych ataków na wszelkie przejawy patriotyzmu polskiego, dumę i honor Polaków oraz zakłamywanie prawdy historycznej!

W imieniu Katowickiego Okręgu Stowarzyszenia Endecja, Stowarzyszenia Silesia Endecja oraz Śląskiego Okręgu Unii Polityki Realnej

Dariusz Węcki

W załączeniu link do Oświadczenia Zarządu RAŚ:

Oświadczenie Zarządu RAŚ

Oświadczenie ws kolejnych prowokacji Zarządu RAŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *