Drodzy Państwo, chciałem serdecznie zaprosić wszystkich Państwa do udziału w projekcie jakim jest Stowarzyszenie SILESIA ENDECJA.

Pomysł na działalność w tej formule jest z jednej strony odpowiedzią na kompletne ignorowanie przez aktualne władze ENDECJI działalności tej części członków Stowarzyszenia, zwolenników narodowego, wolnorynkowego nurtu endeckiego opartego o idee Romana Rybarskiego, Adama Haydela czy Edwarda Taylora, która od początku utworzenia Stowarzyszenia budowała jego struktury w woj. śląskim a która okazała się niewygodna panom Andruszkiewiczowi, Chruszczowi i Tenerowiczowi.

Warto zaznaczyć, iż mimo skorzystania ze statutowego prawa do odwołania od decyzji Zarządu Stowarzyszenia do Komisji Rewizyjnej poczynionego za namowa posła Marka Jakubiaka oraz red. Rafała Ziemkiewicza po dziś dzień nikt z nas nie otrzymał jakiejkolwiek odpowiedzi na swoje odwołanie. Już to świadczy dobitnie o kondycji w jakiej aktualnie znajduje się Stowarzyszenie ENDECJA.

Z drugiej strony formuła lokalnego Stowarzyszenia pozwoli nam na lepszą identyfikacje w regionie oraz o czym już wiemy poszerzyć grono członków o lokalnych działaczy, którzy dotychczas dystansowali się od działalności w Stowarzyszeniu ENDECJA. Warto nadmienić, że od momentu podjęcia przez Zarząd decyzji o usunięciu nas z grona członków zrealizowaliśmy na Śląsku kilka dużych projektów jak spotkanie z red Wojciechem Sumlińskim, Konferencja o drobnej i małej przedsiębiorczości z udziałem posłów i działaczy gospodarczych, spotkanie z dr. Stanisławem Krajskim czy cykliczne Konferencje Dogmatyczne. A w planach mamy kolejne interesujące i poważne projekty. Wszystkie nasze działania dokumentowane są aktualnie na profilu FB SILESIA ENDECJA https://www.facebook.com/SilesiaEndecja/?ref=settings jak i na naszej stronie internetowej http://endecja.slask.pl/ .

W związku z tymi faktami, jako że nie zamierzamy zmarnować potencjału jaki drzemie w lo

kalnych działaczach endeckich a połączył nas we wspólnych wysiłkach na rzecz naprawy Rzeczpospolitej na spotkaniu odbytym 11 grudnia ubiegłego roku postanowiliśmy powołać Komitet Założycielski lokalnego Stowarzyszenia SILESIA ENDECJA. W efekcie prac komitetu zostały już przygotowane założenia dla działalności stowarzyszenia. Dlatego, korzystając z tej drogi chciałem zaprosić na Zebranie założycielskie Stowarzyszenia na którym uchwalone ma być powstanie Stowarzyszenia, zatwierdzony jego Statut jak i wybrane władze co jest koniecznym krokiem dla oficjalnego zarejestrowania naszego Stowarzyszenia.

Zebranie odbędzie się 15 lutego br. o godz. 18:30 w restauracji „U Babuni” w Katowicach na ul. Kilińskiego 16. https://www.facebook.com/pg/U.Babuni/about/?ref=page_internal . Serdecznie zapraszam!

W imieniu Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia SILESIA ENDECJA

Dariusz Węcki

Silesia Endecja I Walne Zebranie
Tagged on:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *